football-1406106_960_720

Amp cool’awi piłkarze

W rozgrywanych w tych dniach Mistrzostwach Europy w Turcji w amp futbolu polscy piłkarze (stan na piątek 06.10.2017 r.) zagrają w ćwierćfinale z drużyną Irlandii. Fazę grupową Polacy przeszli jak „burza”, pokonując wszystkich trzech grupowych przeciwników. W pierwszym meczu pokonali Francuzów 5-1, potem Belgów 4-0 i w ostatnim meczu Włochów 3-0.

Te rezultaty nie dają absolutnie żadnych wątpliwości, jak dobrze przygotowani i głodni sukcesu są nasi cool’awi gladiatorzy. Już od roku obserwuję ogromny wzrost poziomu polskiego amp futbolu. Nowe drużyny w całej Polsce powstają jak grzyby po deszczu. Zawodników jest coraz więcej, a co za tym idzie, wzrasta poziom polskiej ligi i finalnie naszej reprezentacji. Oczywiście, sukces nie bierze się z powietrza, tylko z ogromnej pracy i determinacji ciągle jeszcze małej grupy osób związanej z tym sportem. Uważam za ogromny sukces fakt, że mecze tych ME można oglądać na żywo na kanale TVP Sport. Jak obserwuję stronę internetową i fanpage na Facebooku Amp Futbol Polska widzę coraz więcej reklam sponsorów, którzy coraz chętniej chcą wspierać naszą reprezentację. To wiąże się z coraz większym wsparciem finansowym i możliwością lepszego przygotowania się do mistrzostw. Mam nadzieję, i wierzę w to ogromnie, że w niedalekiej przyszłości Amp futbol stanie się częścią Polskiego Związku Piłki Nożnej, i na meczach cool’awych gladiatorów pojawią gwiazdy zdrowej reprezentacji Polski jak prezes Zbigniew Boniek czy Robert Lewandowski.

Skoro żona Roberta – Anna Lewandowska – zaangażowała się aktywnie w bardzo szlachetną działalność Olimpiad Specjalnych, to dlaczego sam Robert nie mógłby któregoś razu przyjechać z Monachium na mecz reprezentacji amp futbolu?…

Polscy zawodnicy nie są jeszcze faworytami tego turnieju – tymi są Rosjanie – ale kibicujmy Naszym, trzymajmy kciuki i wspierajmy ich przed telewizorami i komputerami, aby osiągnęli jak najlepszy wynik i wypromowali siebie na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz