Iwona Cichosz, Stefano Terrazzino   2017-03-10

Świat ciszy

Fot. źródło: http://www.kozaczek.pl/plotka/iwona-cichosz-z-partnerem-na-planie-tanca-z-gwiazdami-zdjecia-76484

Iwona Cichosz nie mówi ani nie słyszy, ale mimo przeciwności losu od urodzenia jest bardzo aktywna – a przy tym piękna i utalentowana. W ubiegłym roku została Miss Polski i Miss Świata Głuchoniemych. Na co dzień pracuje jako menedżer komunikacji na portalu migam.org.; podczas konferencji dla niesłyszących zajmuje się tłumaczeniem języka migowego międzynarodowego.

Cichosz buduje mosty między osobami słyszącymi i niesłyszącymi. Głośno o niej zrobiło się wraz z początkiem obecnej edycji „Tańca z gwiazdami”; jest pierwszą w historii programu osobą z niepełnosprawnością. Od pierwszego odcinka Iwona Cichosz kradnie serca nie tylko publiczności i widzów przed telewizorami, ale również jurorom. Mimo że poprzeczka z tygodnia na tydzień jest zawieszana coraz wyżej, a kolejne pary odpadają z programu, duet Cichosz-Terrazzino cały czas ma szansę na zwycięstwo.

Ostatni odcinek „Tańca z gwiazdami” był wyjątkowy. Uczestnicy mieli do przygotowania aż trzy różne tańce, w tym jeden – z dedykacją. Cichosz i Terrazzino zatańczyli wzruszający taniec dowolny w rytm utworu zespołu Dżem „Do kołyski”, dedykowany babci Miss Polski, która na żywo oglądała występ wnuczki. Niezwykła była też choreografia. Przez chwilę Cichosz tańczyła bez podkładu muzycznego, pozwalając publiczności przenieść się w jej (i wielu innych osób) świat. Świat ciszy.

26-latka udowodniła, że niepełnosprawność nie przekreśla ścieżki do sukcesu. Jej odwaga, siła i wiara we własne możliwości mogą być przykładem dla tych wszystkich, którzy boją się otworzyć na świat, zaryzykować i opuścić bezpieczną strefę komfortu. Strefę, którą tworzymy w naszych głowach, wmawiając sobie, że wszystko jest ponad nasze siły. Iwona Cichosz pokazała, że jak się naprawdę czegoś chce, to można.

Augustyn Gumiński

Dodaj komentarz